Masážní válečky, pěnové válce, foam rollery.
Jak si pomoci od bolestí zad, kloubů, svalů


masážni a posilovací pomůcky

Masážní a posilovací pomůcky - válečky, válce a míčky


Masážní a posilovací váleček je jednoduchou, avšak velmi důmyslně zkonstruovanou, zdravotní pomůckou, velmi účinnou proti nesčetnému množství bolestí a neduhů. Ačkoli masážní váleček (roller) není lékařským výrobkem, může být úspěšně použít při rehabilitaci.


Kromě toho pěnový válec je úžasnou cvičební pomůckou na jógu, pilates, fitness, samostatná cvičení ke zlepšování stability, koordinace pohybů, vzpřímená záda, krásné držení těla.
Válec foam roller je skvělým pomocníkem pro zahřívání svalů, hloubkovou masáž těla, uvolňování, masírování a regenerace svalstva a svalových fascií.


Výhody masážního válečku:


 • Jednoduchost a příjemnost používání, možnost neomezeného používání dle potřeby.
   
 • Díky jednoduchému pravidelnému cvičení s válcem (rollerem) lze získat volný, svobodný a bezbolestný pohyb velkého rozsahu.
   
 • Válec funguje jako rovnač zad. Změnu k lepšímu je možné zaznamenat už po několika cvičeních. Pravidelným cvičením získáte krásné držení těla a sebevědomý postoj.
   
 • Cvičením zlepšíte své sportovní výkony, dynamiku, sílu, vytrvalost a funkčnost, snadněji vybudujete svalovou hmotu.
   
 • Masážní válce a míčky jsou vyráběny z netoxického lehce omyvatelného příjemného na dotek materiálu, který si zachová své vlastnosti i po dlouhodobém používaní.

 

Jak masážní váleček funguje


Masážní pěnový válec foam roller je skvělým pomocníkem pro zahřívání svalů, hloubkovou masáž těla, uvolňování, masírování a regenerace svalstva a svalových fascií.


Fascie jsou pojivové tkáně, které obaluje všechny části těla. Každý sval, svalové vlákno, každý orgán má ochranný fasciální obal. Fascie propojuje a zároveň rozděluje tělo na funkční jednotky, formuje celou strukturu a tvar.
Fascie podléhají změnám, vyvolaným nároky na lidský organismus, kterým je tělo vystaveno (různá traumata, nehody, zvyky, nemoci..). Povrchové fasciální vrstvy jsou přímo pod kůží.

Při cvičení s pěnovým válcem foam roller se zkrácené fascie protahují, u ztvrdlých dochází k jejich rozpouštění, dochází k "rozlepování" slepených fascií, uvolňování a regeneraci a odplavení nahromaděných v nich a ve svaléch toxinů.
     Tak masážní pěnový válec foam roller pracuje s fasciemi s cílem ovlivnění tělesné struktury člověka, aby se mohl snadněji a bezbolestněji pohybovat.


Při pravidelném cvičení s pěnovým válcem dochází k odstraněni spoušťových bodů (trigger points) a také k rozkládání tukové tkáně, mizí celulitida a zároveň se zlepšuje krevní oběh.

 

Kontraindikace

Při epilepsii, chronických onemocněních zad, pooperačních stavech, v těhotenství poraďte se s lékařem.

 

Základní cviky s pěnovým válcem

Cvičení s válečkem Cvičení s válečkem proti bolesti zad. Most s válcem pod zády Cvičení s válečkem Cvičení s válečkem. Masáž k uvolnění a posilování hýždí

Masážní válec - skvělá dlouhodobá investice do Vašeho zdraví, která se vám nepochybně vyplatí.
Objednávejte v našem Eshopu