Jak čelit nákaze a přežit připadnou infekci s lehčími příznaky nemoci


NE viróze a nákaze

 

V období epidemií už při samotném nebezpečí infekcí je velmi důležité vytvořit tělu podmínky pro boj s případným onemocněním. Budete-li v dobré kondici, pravděpodobnost mírnějšího průběhu a uzdravení bude vyšší.


Jelikož biologickým terčem koronaviru COVID-19 je epitel dýchacích cest a nejčastějším následkem je zápal plic, podíváme se, jaké obranyschopné mechanismy těla můžeme aktivovat a jaké dostupné prostředky můžeme použit, abychom pomohli dýchacímu systému čelit nemoci a minimalizovat její případné následky.Oxid dusnatý (NO) - náš přirozený pomocník

Jednou z fyziologických reakcí organismu na onemocnění dýchacích orgánů je zvýšení produkci oxidu dusnatého (kysličník dusnatý, NO).
NO je nepřetržitě produkován endotelem cév a svoji důležitou funkci má na úrovni téměř všech systémů organismu, dýchací systém nevyjímaje.


Oxid dusnatý napomáhá imunitní obraně respiračního traktu, spouští přirozenou zánětlivou odpověď organismu:
- aktivuje odumírání anomálních a infekcí poškozených buněk;
- zvyšuje produkci hlenu, aktivuje kmitání řasinek epitelu sliznic, což zabezpečuje mechanické čištěni - odvod (odkašlávání) hlenu a s ním i zachycených nečistot (toxinů, bakterií, virů, prachových částic, odumřelých buněk).
- Vysoké koncentrace NO jsou pro bakterie a viry toxické, tlumí jejích množení, aktivují interferon γ, který má antivirotické vlastnosti.
- NO má také bronchodilatační účinky (rozšíření stažených, zúžených průdušek) a prokazatelně snižuje tlak v plicnici, zpomaluje destrukci plicní tkáně a zlepšuje prognózu uzdravení.
Při terapii akutních i subakutních plicních hypertenzních stavů se pro dosažení nutně vysokého množství NO dokonce používá inhalace.

Přímá měření koncentrace NO ukazuje, že jeho tvorba v zdravých plicních cévách je za normálních okolností malá. Při zápalu plic, astmatu, virových a dalších onemocněních tělo koncentrací NO fyziologicky zvyšuje.

Aby organismus byl schopný produkovat oxid dusnatý v dostatečně vysokých koncentracích, je třeba mu pomoci dodáním látek potřebných pro syntézu NO.

L-Complex H-Technology - záruka dostatečné hladiny NO v těle

Nejjednodušší způsob nabízí preparát L-Complex H-Technology vyvinutý na základě objevu Louisa Ignarro, Roberta Francisa Furchgotta a Ferida Murada, nositelů Nobelové ceny za medicínu, právě za objev mnohostranných účinků NO.
L-Complex H-Technology je přípravek složený ze třech aminokyselin (L - Arginin báze, L - Citrulin malát, L - Ornitin AKG) v určitém poměru a za pomoci moderní sofistikované technologie.

Je to potravinový doplněk, poskytující tělu stavební materiál pro snadnou syntézu oxidu dusnatého v potřebných koncentracích.

V naši nabídce je L-Complex H-Technology ve dvou provedeních – ve formě prášku a v kapslích. Jeho účinky a celková imunita mohou být podporované zvýšeným přísunem vitamínů, minerálů, biologicky aktivních látek a vody. Doporučují se v první řadě vitamíny C, B6, B12, E, D, vápník a hořčík.


Další dobré rady

Plicím také prospěje vzdát se diety a zahrnout do svého jídelníčku tučnější jídlo (sádlo, máslo, tučné ryby, rybí olej). Živočišné tuky podporují tvorbu povrchově aktivní látky - plicního surfaktantu, snižující povrchové napětí v plicích. Minimální denní potřeba – cca 20 g másla, nebo 9 g sádla. Surfaktantní komplex posilují také ječné a špaldové kroupy, potraviny bohaté na bílkoviny.

Obranyschopnost organismu (zejména dýchacího systému) proti virům zvyšují přede vším zázvor a kurkuma, ale i aloe a česnek.

Nepodceňujte dýchací cvičení, v první řadě cvičení zlepšující ventilaci plic a posilující bránice.

Větrejte a udržujte optimální vlhkost vzduchu. Pravidelně provětrávejte také i mozek od negativních zprav a paniky. Tak zvítězíme!

 

Přečtete si více:

SARS-CoV nebezpečný agens pre homo sapiens a možno aj pre teplokrvné živočíchy planéty
Jusko Peter, NCDs clinic, Bratislava