Čtenáři nám píší

Knihy Alexandra Svijaše

jsou snad tím nejlepším, co kdy bylo napsáno o karmě a možnostech práce s ní. Zaujaly mě tak, že jsem se přihlásil na seminář Svijašových technik, kde jsem se seznámil s Irinou... pro kterou jsem posléze s láskou udělal první web Lott. Jan Havelka, Praha, www.e-stranka.cz 

Knihy R. A. Monroe

o knihách R.Monroe Po transplantaci ledviny se mi při pročítání různých časopisů dostal do rukou kratičký článek o výzkumu a literatuře pana Monroea. Nikdy před tím mne tyto zprávy nezajímaly, ale nyní jsem ihned věděl, že se o tom musím dozvědět víc. Po zavedení internetové linky jsem začal shromažďovat informace. Napojil jsem se i na Monroeův výzkumný ústav v USA, ale anglický jazyk mi jaksi moc neříká, tak jsem hledal dále, až jsem našel v Praze nakladatelství LOTT, kde měli jak literaturu pana Monroea, tak informace o jeho práci a výzkumu.
Knihy jsem okamžitě objednal. A po jejich přečtení se pomalu začíná měnit i můj dosavadní pohled na smysl mého života. Při návštěvě bratra, který je rovněž po těžké nemoci, jsem se upřeně zadíval na jeho obrazy, které začal malovat až po transplantaci kostní dřeně. Pochopil jsem, že jsem je už viděl, ale ne dříve u něho, ale při čtení knih pana Monroea. Je velká škoda, že pan Monroe už nežije, protože bych ho s nimi pomoci internetu velmi rád seznámil a jsem přesvědčen, že by mi dal zapravdu.

Čuřík Rostislav

Knihy M.Norbekova

o knize Lekce Dr.Norbekova Děkuji každý den Dr. Norbekovi, že jsem se díky jeho knize po úrazu krční páteře úplně uzdravila (podle lékařů jsem tak už měla žít pořád a smířit se s tím, že už to bez silných léků jiné nebude, pomáhá mi každý den, cítím se báječně.
Fyzickou rozvičku a večerní cvičení provádím denně ostatní dle potřeby.
Knihu stále doporučuji všem dobrým lidem.
S úctou a poděkováním Vám všem, kteří mu pomáháte šířit světlo naděje, L.Nedvědová


o knize Jak se zbavit brýlí Vážení přátelé, moje známá mi půjčila knihu Jak se zbavit brýlí.... Po přečtení jsem se jí zeptal: "Jano, ty jsi myslíš, že sis koupila dobrou knihu ?"
Jana zklamaně: "No a né?"
Já: "To je SUPER kniha"
Jana se usmála samým štěstím.

Vážení přátelé, Vy si myslíte, že jste vydali dobrou knihu ?
Vy: "doplňte reakci"
Já: "Vy jste vydali SUPER knihu. A pozdravujte pana Norbekova. Je to machr. Těším se na jeho další knihy."
Přeji Vám všem, i panu Norbekovi, dobré zdraví a radost ze života, neboť nad úspěch Bůh postavil radost.

Pavol Hlôška, Nové Město n.Metují, http://sweb.cz/ajurveda


o knize Jak se zbavit brýlí Milí přátelé z nakladatelství Lott,
přeji Vám krásné dny, plno pohody, úspěchů a sluníčka. Rád bych Vám krátce poděkoval za knihu Mirzakarima Norbekova: Jak se zbavit brýlí.
Objevil ji pro mne můj otec, povoláním lékař, který z knihy byl nadšený podobně jako já, student psychologie. Ačkoliv mám oči zcela v pořádku a vážnějšími zdravotními problémy netrpím (díky Bohu), přesto jsem knihu přečetl jedním dechem.

Mohu s čistým svědomím říct, že jde o jednu z nejlepších odborných knih, zabývajících se zdravím ve své úplnosti. Navíc je jediná, která je napsána takovým způsobem, který je interaktivní, čtenář je překvapen a "dopaden" na každém kroku a to je moc dobře.
Ještě jednou díky. pevně věřím, že vydáte i další knihy od tohoto autora, o kterých se zmiňuje ve své knize. Přeji Vám ať se daří a odpovíte-li mi, budu velice rád.

Zdraví Michal Petr, Praha


o knize Jak se zbavit brýlí Dobrý den,
rád bych Vám poděkoval za vydání knihy od M. Norbekova Jak se zbavit brýlí. Je to opravdu skvělá kniha, která mi pomohla otevřít oči. Je fajn, že existují lidé jako Vy, kteří přináší poznání z netradičního pohledu.
Přeji Vám mnoho sil do vydávání podobných knih a děkuji za Vaši snahu a úsilí.
S pozdravem Tomáš Vojtěchovský, vojtt@email.cz


o knize Jak se zbavit brýlí Přátelé, děkuji Vám – tedy hlavně panu Norbekovi.
Celé roky jsem četla důstojné a vážné knihy o zdraví, energii, výživě, sama jsem se tvářila moudře, jak tomu nerozumím a dokonce si osobovala právo tato moudra šířit dál. Už jsem opravdu potřebovala napráskat. A protože jsem si toho byla vědoma – všechny ty přeplněné regály s „duchovní“ literaturou mě přestaly oslovovat – od první stránky jsem se poznávala a smála se z celého srdce.
Ovšem četbu jsem musela přerušit na straně 75. Proč?
Začlenění mé osoby do spolku milovníků septiku mě úplně odrovnalo. Škoda, že se mnou nebyl nikdo, kdo by zaznamenal délku mého záchvatu smíchu, určitě by to bylo do Guinessa. I kdybych nedošla až na konec knihy, humor té knihy mi vrátil zdraví hlavně duševní a zdravý pohled na mou činnost v rámci vesmíru.
Promítla jsem si všechny ty roky zoufalé snahy stát se moudrou a vševědoucí. Smála jsem se všem těm úžasným lektorů (čímž nechci snižovat jejich význam a zásluhy) a lačným naslouchajícím, kteří jednou přednáškou uspokojují své chtění vědění – stejně jako nemocný jednou pilulkou uspokojuje své chtění uzdravení. Ten ozdravný smích mi umožnil náhled na vlastní blbost a troufalost a s bujarou veselostí jsem si přiznala, že jsem tam, kde dřív. Stále na začátku. A pokud se nezbavím své pseudodůstojnosti a lenosti, i tam na něm zůstanu.
Ale to bych nerada.
Takže přátelé, pokud existuje možnost zúčastnit se kurzu s panem Norbekovem, okamžitě mě na něj přihlašte. Netrpím žádnými těžkými chronickými chorobami, pouze snad výše zmíněnou blbostí, ale těch závad se určitě najde víc.

S rozesmátou tváří a brýlemi v tašce Alena Vychodilová


o knize Jak se zbavit brýlí Kniha, ktorá vás zobudi

Priatelia, som jedna z vás – unudená jednotvárnosťou všedných dní, pohltená strachom z blížiacich sa chorôb (predsa raz musim ochorieť, no nie?), sklamaná realitou života, pripravená zrútiť sa nervovo z hocičoho, čo sa mi postaví do cesty. Som tá, čo každý večer, hľadiac do zrkadla odhaľujúc ďalšie vrásky, skormútene povie:“ zase bol deň na figu a zajtra to isté.“ Však aj vy ste na tom podobne? Alebo ešte horšie? Už ste chorý, dokonca že vraj sa to nedá vylečiť? Čo hovoria doktory? Nič povzbudzujúce, neschopná medicína,... rozumiem.
Vážení, počúvajte! Viete o tom, že to sme my, len my, kto je všetkému na vine?
To naša vlastná arogantná a skostnatená presvedčenosť v nemennosť situácie, prekáža pľúcam naplno dýchať.
Povieme si na rovinu: nechceme nič zmeniť vo svojom živote, nerobíme nič pre to aby sme sa vyliečili (akurát tak hltáme pilulky), ľutujeme sa, a dúfame v zázrak...
Ste šokovaní, urazení, prekvapila vás moja neúcta k vašim chorobám? „Kde sa podela etická výchova a literárna kultúra?“, spytujete sa v duchu. Ale pokračujete v čitaní? Zaujima vás o čo mi vlastne ide, však?
Chcem sa s vami podeliť, milí priatelia, o svoje zážitky s knihy “Jak se zbavit brýlí. Zkušenosti hlupáka...“
Všetko, čo som pred tým napísala, je len môj pokus napodobniť štýl vyjadrovania sa samotného autora, doktora M. Norbekova. Priznám sa, že ani spolovice sa mi nepodarilo dosiahnuť jeho spisovateľskú úroveň.
Skúsim vám to všetko vysvetliť.
V lete ku mne zavítala na návštevu moja mama. Celý svoj život nosila okuliare, u mňa sa však objavila bez nich. Prekvapujúce bolo aj to, že celý ten čas mala dobrú náladu, nič ju nerozčuľovalo, vždy sa usmievala, všetky naše rodinné konflikty a problémy sa rozplynuli okolo nej ako mračná na nebi. (Čo sa o mne nedalo povedať.) Neskôr som sa dozvedela, že mama absolvovala špeciálny kurz podľa systému Norbekova.
Výsledok je šokujúci – okuliare naozaj nepotrebuje. Už teraz viem, že to nie je zázrak, je to dlhodobá práca, ktorá ešte pokračuje. Viem aj to, že cvičenie očných svalov nie je novinka, pozoruhodné však je asi to, že táto kniha je predovšetkým o cvičení a hygiene nášho ducha, mysle a tela.
Je to revolúcia v pohľade na históriu našich chorôb, ktorá jednoducho musi explodovať v našich hlavách, aby sa vôbec niečo pohlo. Nehovoriac už o tom, že vďaka spisovateľskému talentu autora a absolútne originálnemu žánrovemu štýlu, je čítanie tejto knihy, (ktorá sa stala bestsellerom vo svojej vlasti), emocionálnym a literárnym zážitkom....Aspoň tak som to cítila ja.

Viete čo, poviem vám jednou vetou: zobudila som sa, pokúste sa o to aj vy!

Oľga Ríz, o.z. Lipovec 2000


o knize Jak se zbavit brýlí Vážení,
moc děkuji za vydání knihy Mirzakarima Norbekova Jak se zbavit brýlí... Už léta si kupuji literaturu podobného zaměření, ale tato kniha je pro mě skvost mezi knihami, nutí nás přemýšlet, a máme před sebou spoustu chyb, které si ani neuvědomujeme a přitom se u ní člověk směje od začátku až do konce.
Velice si vážím pana Norbekova, také bych se velice ráda zúčastnila kurzu pokud máte v plánu nějaký uspořádat. Rozhodně mám zájem i o další knihy, které budou vycházet.
Přeji Vašemu kolektivu pohodu, lásku, děkuji Vám za Vaši práci, neboť bez Vás by tato a další krásné knihy nevyšly.
Přeji hezký den. Jiřina Obdržalová

zbavit brýlí na začátek stránky